חגי ישראל

49 הוא הצופן הנומרולוגי של חג השבועות

דמותה של רות המואבייה מעוררת אצלי עניין רב והשראה עצומה.

אישה זרה, נוכריה (מואביה ) לא מהעם שלנו, חסרת כל, עם לב ענק, הלכה אחרי חמותה אל הלא נודע.

איזו עוצמה ואמונה פנימית לעשות מעשה כזה. היא הקשיבה לקול הפנימי, הלכה אחרי האמונה שיצרה מחשבה שיצרה מציאות ולמעשה זכתה בתהילת עולם, מגילה שלמה על שמה וגם זכתה בתואר הנכבד, הסבתא רבתא של דוד המלך.

תיקון ליל שבועות, מדבר על לימוד תורה במשך הלילה שלפני שבועות כמעין הכנה לקבלת התורה.

האמונה מדברת על כך שהתורה, ניתנה בו' בסיוון – חג השבועות וספר הזוהר, מפרש את התיקון כקישוט והאנשים האומרים את התיקון, הם מעין שושבינים שמתכוננים לקבל את הכלה, היא התורה.

על פי תורת הסוד, אנחנו נרגשים בליל התיקון לקראת הזיווג בין ה"שכינה" היא הכלה לבין החתן שהוא הקב"ה.

נאמר  ש 49 ימי העומר, הם למעשה ימי תיקון, לקראת קבלת האור הגדול היורד אל העולם, כמו האור שירד בעת מתן תורה ועל כן, כל אדם שלומד תורה בליל שבועות, יכול להנות מהאור המיוחד.

49 בצמצום זה 13 – 13 בגימטריה = אהבה, 13 = אחד.

אהבה יכולה וצריכה  להתקיים בין שניים השכינה והקב"ה, בין שניים שהם שונים, שניים- שונות שיוצרים שינוי. וגם 4 ו – 9 (49) אומרים לנו הרבה.  4 = מבנה,

9 =טרנספורמציה, שינוי עומק.

למעשה, עם קבלת התורה, המבנה הרוחני של העם קיבל שינוי עמוק. העם עבר טרנספורמציה.

בזוהר נכתב: "כל אלו שמתקנים התיקון בלילה הזאת ושמחים בו, כולם יהיו רשומים וכתובים בספר הזיכרונות, והקדוש ברוך הוא מברך אותם בשבעים ברכות וכתרים של עולם העליון".

מה וכמה לומדים? – כל אחד ויכולתו – "החזון איש" אמר כל אחד לפי סגנונו, מעלתו ודרכיו – וכל הלבבות דורשים את ה' ואחד מרבה והשני ממעיט והעיקר שיתכווננו והעיקר שאף אחד לא יזלזל או ישפוט את השני.  השורה התחתונה של התיקון היא ו"אהבת לרעך כמוך ".

רות המואביה מתקיימת בכל אחת מאתנו וכל אחד, נלמד דרכה לכבד את השונה, האחר, העני והעשיר, החלש והחזק, התלותי והעצמאי,  הרי שעשינו כברת דרך בתיקון ואולי נתברך באור הגדול.

אנשים הכי פשוטים, אשר התחילו מנקודת פתיחה אפס, הגיעו לגדולות. בתלמוד הבבלי נאמר, "היזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה"

אותיות החודש הם רז= סוד – המשמעות הרוחנית הגבוהה, שאם יש לך אמונה פנימית בכל התחומים הנוגעים לחיינו, שפע, בריאות, פרנסה, זוגיות, מערכות יחסים בכלל ועוד, נתחבר לאור הגדול. למעשה זה הסוד – הדבר החשוב לבדוק עם עצמינו אם אנחנו מאמינים באמת. כאשר יש קולות של פחדים שם פנימה, זהו אולי  רצון להאמין, אבל לא אמונה.

טיפ קטן ממני בלילה שלפני שבועות אם תוכלו להחזיק מעמד לפחות בחצות, כמה שאתם יכולים, תתחברו לאור הפנימי תברכו תתפללו, תעשו משהו בפנימיות ואז תבקשו בקשות ממוקדות עבורכם ועבור מי שאתם אוהבים וחשוב בחייכם.