מזל גדי 22.12 – 20.1

מאפייני מזל גדי

יסוד האדמה – כוכב שבתאי – מסגרת, משמעת, יציבות

השאיפה של מזל גדי, הנה ליציבות ושקט כלכלי, תעסוקתי. יש להם צורך במסגרת וקרקע יציבה.
הם פורחים, כאשר המסגרת טובה אשר מאפשרת להם חופש, גמישות ויכולת לבטא את עצמכם. ביטוי הוא שם המשחק. מסגרת מגבילה או ביקורתית, יכולה לדחוק אותם לפינה ולהביא לקשיים פנימיים.
מצד שני חשוב לזכור שלמסגרת יש כללים, חוקיפ וצריך להיות קשובים גם לזה.
את הגדי אוהבים לאהוב, הוא לא תמיד חושב כך עמוק בפנים.
חשוב לו שיעריכו אותו וכאשר אין הערכה, הוא יפעל בין אם במודע או תת מודע, לא להיות במקום שלא מעריכים אותו.
השאלה שהוא צריך לשאול את עצמו, אם הוא מעריך את עצמו. כאשר אנחנו לא מעריכים את עצמינו, אנחנו ממגנטים חוסר הערכה – "דומה מושך דומה"
אהבה? זה שדה שקשה לו לקבל והוא יגיע לזה רק עם עבודת עומק שבא הוא יעבוד על "ראוי לאהבה", "ראוי להערכה"
הגדיים מתקשים בשינויים, אבל מתרגלים למסלולי חיים, ( שינויים מתרחשים אצלם כל הזמן והם לומדים להסתגל ולהתרגל לשינוי וגם לאהוב ולצמוח ממנו ), שינוי יוצר אצלם אי שקט מבפנים, כיוון שזה יוצר אצלם אי ודאות שמערערת את הקרקע שלהם.
הם שאפתנים גם אם לא יאמרו לעצמם זאת , הם מטפסים ומתפתחים אט לאט. מכישלון הם לומדים ולא נופלים, הם יודעים למנף הזדמנויות וקשרים והם אלופים בלשמור על קשרים ( נכנסתם להם לרשימה אתה איתם לשנים רבות רבות).
לעיתים השאפתנות, נובעת מנקודת פתיחה המזוהה עם נחיתות, או נקודת פתיחה חלשה. והם זקוקים להישגים ולכבוש פסגות.

הם שואפים לביטחון כלכלי ויציבות ולכן הם יהיו מאוד רציניים ומחושבים לעיתים עד חסכנות ותיעוב של בזבזנות (פחות ייקחו סיכונים ואם כן, ייקחו סיכונים מחושבים).
הם פחות שייכים לקבוצות האקזיט, אלא לאלו שמבססים את עצמם בעבודה קשה וסיכויים מחושבים.
בעלי יכולת ארגונית מופלאה, מסורים, רציניים ואחראים. אפשר לסמוך עליהם ובעיקר בזמני משבר, הם יהיו שם בשבילך לכל עזרה ועצה.
הם שכליים וחושבים הרבה דרך הגיון. יודעים לשלב חביבות ונגישות עם עוצמה וצוק איתן בפנים.
חשוב שיבינו את הקונפליקט שלהם במסגרות. מצד אחד רוצים מסגרת על מנת להשפיע וגם להעניק לעצמם יציבות וביטחון ומצד שני את הביקורת שלהם על האירגון או מסגרת."הכי קל לבקר". צריכים להשתדל לא להיות "צודקים"
יש להם ובהם יכולות מופלאות, אך הם די ספקנים לגבי עצמם, דבר שיכול לעכב אותם ולהיות להם לרועץ. לא הולכים אחרי הלב, הם הולכים אחרי הראש שלא אחת "מחבל להם".
הגדיים הם אנשים ביישנים, סגורים רגשית (גם אם זה נראה אחרת) הפחד להיפגע עושה את שלו. לעיתים עלולים ליפול לתחושות דכדוך ופסימיות וגם לעקשנות או ננעלים ובהתאם "בונים את התסריט" – אתה איתם או נגדם.
מה שהופך אותם למאושרים זה, היכולת להשפיע פעילות, עיסוק, מסגרות טובות ומעצימות, חברה טובה

תחומי עיסוק מזל גדי

בני מזל גדי, הם שאפתנים, רציניים, אחראים ומסורים. פועלים מההגיון ונמצאים בפרטים הקטנים. יודעים לעבוד בעומס ולחץ הוא מנוע.
בגלל הצורך שלהם ביציבות כלכלית, רבים מהם יעבדו בגופים גדולים.
אז מקצועות בתחום הביטחון, צבא ומשטרה, רפואה, כל התחום הציבורי :רשויות, תאגידים, חברות ממשלתיות, תחומי תכנון וארגון, הנדסה ותכנון, ניהול וניהול פרויקטים, בנקאות, ביטוח ומנטורים /מאמנים

זוגיות ומזל גדי

בזוגיות ובמערכות יחסים ותקשורת בין אישית, הם אהובים, רומנטים, רגישים, רחמנים וחומלים. אבל, הם סגורים רגשית, ידברו רגש דרך הראש דרך הושטת יד ודרך השכל. יתפסו מרחק מתקשורת אינטימית רגשית. כדי להגיע לזה, הם צריכים להרגיש בסביבה בטוחה. מכיוון שהם לא מהמתגרשים מהר ( יציבות ) הם צריכים לדעת שבן הזוג מתאים.

בריאות ומזל גדי

מערכות שלד, סידן, שברים, מפרקים, ברכיים, כיס מרה, כלי דם.

השיעור של מזל גדי

התכונות של מזל גדי הם שאפתנות, יציבות, ארגון, תכנון , סדר , נוקשות. צריכים ללמוד מהמזל הקוטבי להם על הגלגל , מזל סרטן, ביתיות, רכות, משפחתיות, הכלה , רגישות.